polspace.pl

Wszystko o kosmosie

Kosmos Nasa

Plaska Ziemia i fruwające we wszechświecie dinozaury

Trudno jest bez uśmiechu na ustach wyobrazić sobie to, że dinozaury fruwają lub fruwały we wszechświecie. Planetoida uderzyła w płaską ziemię i to sprawiło, że ruch wirowy który był skutkiem uderzenia w naszą planetę, wyrzucił dinozaury w przestrzeń kosmosu. Dla wyznawców płaskiej Ziemi to sprawa normalna, oczywista i logiczna. Co stało się z tymi dinozaurami niestety nie wiemy, gdzie odleciały i czy fruwają do dnia dzisiejszego również trudno powiedzieć. Wiemy więc tylko, że pospadały z naszej planety.

Ziemia jako Carla Sagana, czyli niebieska kropka na niebie.

Oczywiście, każdy z nas może sobie wierzyć w co chce i jest to jego osobista sprawa. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre z pseudonaukowych teorii są po prostu zabawne. Nie ma znaczenia z jakich powodów ktoś zdołał przekonać samego siebie, że Ziemia jest płaska. Nie ma znaczenia również to, że uwierzył w naleśnikowy dysk naszej planety. Ważne jest, aby wiara w swoje przekonania czy w wybraną przez siebie religię przynosiła ludziom zadowolenie.
Nawet bzdurne teorie potrafią dostarczyć ludziom satysfakcję. Jedni odczuwają ją z powodu przekonań, innych bawi po prostu wyobrażenie przedstawianych teorii. Pomimo tego, że płaskoziemcy spłaszczyli Ziemię w swoim przekonaniu na przekór nauce, to wyznawcom kulistej Ziemi zapewnili rozrywkę swoimi teoriami. Więc jak powiada stare porzekadło, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ